Wall Street

12. ledna 2007 v 12:50 | Martin |  Slavné ulice
Wall Street je úzká ulice v Manhanttonu. Je to historické srdce finančního úřadu, kde bylo první bydliště burzy. Wall Street se odkazuje jako finanční trh a finanční instituce dohromady. Nejvíce firem, které jsou na burze nesídlí v blízkosti Wall Street, většina se nachází v Midtown na Manhanttonu, Long Island, ve Westchesterovém kraji, Fairfield kraji, Connecticutu či v New Jersey.
Historie
Jméno ulice pochází ze skutečnosti během 17. století, kde se konala dohado severních hranic Nového Amsterdamu. Západoindické stavitel Petr Stuyvesant vedl holandské stavby v podobě silnějších palisád. Tato zeď (palisády) sloužila jako obrana proti útokům indických kménů. ZeĎ nakonec byla rozebrána Brity v roce 1699.
V pozdním 18.století byl na Wall Street strom pod názvem Buttonwood, kde se obchodníci a spekulanti shromažďovaly k obchodu. V roce 1792 obchodníci formovali jejich vztah Buttonwood dohodou. Tímto byl započen původ New Yorkské burzy.
The Manhantton Financial Disctrict je jeden z největších obchodních okresů v USa a na světě. V pozdních 19. a v častných 20.století byla korporační kultura New Yorka se stala primárním centrem pro stavbu mrakodrapů (soupeřila s Chicagem).
V roce 1929 přinesl "velkou srážku" kapitálového trhu, proto se ohlašovala velká deprese. Během této éry nový vývoj finančního okrasu stagnoval. Pozdější stavba World Trade Center byla jedna z mála konce 20.století, která byla fiinančně velmi úspěšná.
Wall Street dnes
Říká se, že je korporace "Wall Street company" fyzicky lokalizovaná. To znamená, že firma zabývat se finančními službami. Dnes, Wall Street tvoří uliční pracovní sílu, která se skládá z mnoha profesionálů.
Budovy
Architektura Wall Street je obecně zakořeněná v pozlaceném věku, ačkoli tu najdeme mno dekádských vlivů v sousedství. Celkový počet budov je 18, kde hlavní budovou Wall Street je Federall Hall a New York Stock Exchange na rohu Broad Street.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shella Shella | Web | 13. ledna 2007 v 10:42 | Reagovat

OK už si tě tam píšu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama